O nás

 

Jak vzpomínka

zrodila velký plán...

Jak často si vzpomenete na své dětství? Na to, jak jste drandili na uličce s různými cykloprdy, vymýšleli  všelijaké pro nás smysly, pro ostatní nesmysly, vyráběli jste a tvořili něco, v podstatě z čeho se dalo a bylo. Prostě zábava v partě a s partou a doma, Vás celé dny nebylo?

Byla to doba, kdy i ve skromnosti jsme pořád někde byli a něco vyváděli a aby byl od nás klid, tak nás rodiče šoupli na tábory, nebo k babičce. Paráda 🙂

My těch táborů, prošli mnoho, byli jsme celé prázdniny z domu. A když to nešlo, poslali nás rodiče k babičce. Užívání si táborů, kde jsme hráli míčové hry, deskové hry, byly i diskotéky, poznávali byliny, dělali scénky, vymýšleli programy, noční táboráky, tvořili masky, to vše v nás  zanechalo hluboké vzpomínky, prostě jsme si to užívali, nás to prostě bavilo.

Tak proč si to neužít a neužívat dál? Jak to umožnit svým dětem a dalším dětem. To byl prvotní impuls a myšlenka, se kterou se zrodil velký plán…

A když máte záměr a cíl, cesta a způsob se vždy najde. Obhlíželi jsme místa, hledali jsme prostory a zkoumali objekty dle našich možností. Někdy mate řešení přímo před očima a přece ho nevidíte. Stejně jako my. Manžel vášnivý rybář a milovník přírody několik let jezdil do překrásně klidné oblasti k přehradě Bystřička rybařit. A pokaždé na něho volala opuštěná budova, při kraji přehrady, která byla pro daný účel ideální.

Získání objektu nebylo snadné a následná rekonstrukce nám zabrala delší čas, který nám na druhou stranu umožnil, vytvořit velké zázemí pro pořádání táborů pro děti z celého Moravskoslezského i Zlínského kraje.

Oslovili jsme našeho dobrého kamaráda Pavla, který má s tábory a práci s dětmi více jak 30-ti letou zkušenost. Díky jeho osobnosti a profesionalitě, s ním spolupracují jeho stálí vedoucí a pomocní vedoucí, kteří tvoří základ pro jeho vyhledávané tábory. A my si toho velmi ceníme, že máme tak skvělý a sehraný tým.

Tábor byl náš sen a ten se teď plní… Tím naše cesta nekončí. Tvoříme dál.

Věříme, že si to děti budou užívat a vzpomínky na super tábor v nich zůstanou na dlouhou dobu. To je našim přáním.

Smějte se a bavte se s námi .

Pavel, Mirek, Silvie…

 

 

Chci více informací               

                                 

    

 

10  důvodů proč  s námi na tábor   🙂

 

  • SPOUSTA ZÁŽITKŮ – KREATIVITA

Na správném táboře děti prožijí spoustu nevšedních chvil. Samotný pobyt v přírodě je pro děti zážitek. Takové posezení u ohně, pohled na noční oblohu plnou hvězd, cesta lesem, vaření na ohni… Během roku nemají moc příležitostí zažít něco podobného. Tábor je skvělá příležitost, jak děti vytrhnou z všedního života, a nabídnout jim něco nového. Když tyhle zážitky doplníte promyšleným programem plným her a dobrodružství, budou děti a tábor dlouho vzpomínat.

Při stanovení programu dne klademe důraz na věkovou kategorii a rovnoměrným zaměřením na sport, dovednosti  dítěte.

Program je motivován celotáborovou etapovou hrou (CTEH), v rámci které, hrajeme nejrůznější bojovky a kolektivní hry, seznamujeme je s krásami přírody a zdokonalujeme je v nejdůležitějších tábornických dovednostech. Pořádáme výlety do okolí, zpíváme u táboráku, chodíme se koupat, bavíme se na diskotékách pod širákem…
Máme připraven i doplňkový program: ukázky policie, psovodů, hasičů, seskoky parašutistů, ukázky záchranářů rychlé záchranné služby a ukázky bojových umění, v případě zájmu výuka sebeobrany a aikido pod vedením zkušených instruktorů.

  • SAMOSTATNOST

Tábor je místem, kde se děti učí samostatnosti a odpovědnému rozhodování. Během celého tábora – od rozhodování a přemýšlení u hraní her, až po úplně běžný táborový život… Děti si nenápadnou formou prohlubují celou řadu užitečných vlastností. Jsou sice pod – někdy více a někdy méně nápadným – dohledem vedoucích, ale v řadě situací se starají sami o sebe.

  • VZÁJEMNÁ POMOC A SPOLUPRÁCE V TÝMU

Děti se sice učí samostatnosti, ale na druhou stranu na táboře získají důležité zkušenosti v rámci spolupráce s ostatními. V obtížných situacích se učí spoléhat jeden na druhého, spolupracovat v týmu na dosažení společného cíle, navzájem si pomáhat, komunikovat s ostatními a vyslechnout si názor druhého.

  • NOVÉ ZNALOSTI A DOVEDNOSTI

Z táborů se děti vrací také s celou řadou nových znalostí a dovedností. Nejen zábavou je živ člověk. Na táborech se děti o řadu věcí musejí postarat – naštípat dřevo, oškrábat brambory, umýt nádobí, uklidit… Nejde ale jen o drobné práce na zajištění chodu tábora. Děti se učí poznávat přírodu, vařit, orientovat se podle mapy, základům první pomoci a další a další věci. Ne, není to jako ve škole. Na správném táboře tohle všechno probíhá formou her nebo podobných činností. Děti si tak často ani neuvědomují, že se něco učí a z tábora si odvážejí i znalosti a zkušenosti, které jim budou užitečné i v běžném životě.

  • PŘÍKLADY TÁHNOU

Na správném táboře jsou vedoucí nejen autoritou, ale především kamarády a často i vzorem. Nejlépe se přece – a pro děti to platí dvojnásob – učíme vlastní zkušeností a příkladem v partě kamarádů. A kdo jiný, než starší kamarád může děti spoustu věcí naučit. Jak po stránce znalostí a dovedností, tak z hlediska zkušeností i morálky.

Většina našich vedoucích mají zkušenosti s vedením dětí více jak 10 let a procházejí pravidelným pečlivým školením.

  • STRAVA – 5x denně 

Díky zkušenosti víme, že pestrá strava je pro děti velmi důležitá. Jídlo dětem připravuje kuchařka v přímo u nás v kuchyni a je vydáváno v jídelně. Suroviny si navážíme sami. Takže máme přímou kontrolu nad vydávanou stravou a jídlo kdykoliv můžeme upravit, či doplnit.

  • UBYTOVÁNÍ DĚTÍ

Děti jsou ubytovány ve velké společné chatě v 3-4 lůžkových pokojích. Chata je plně vybavena toaletami a sprchami pro pokrytí 50 osob. Před chatou je velká zastřešená terasa pro možnosti her. V těsné blízkosti chaty je menší les jako možnost ukrytu před parným letním sluncem.

  • PEČUJEME O ZDRAVÍ VAŠICH DĚTÍ

Na táboře je vždy minimálně jeden zdravotník. Všichni vedoucí jsou zdravotně proškoleni a v chatě je k dispozici protialergický balíček a lékárničky.

  • MOŽNOST PLATBY PŘES FKSP

Chcete použít platbu přes FKSP, u nás můžete. Je možné platit pouze část platby tábora nebo celou částku. V případě zájmu, využít platbu přes FKSP, nám to prosím sdělte na email. Bližší informace o placení najdete ZDE. 

  • OTEVŘENOST

Máte dotazy? Chtěli by jste více informací? Máte obavy protože Vaše dítě jede poprvé na tábor?

Neváhejte se nás zeptat, rádi vám zodpovíme vaše dotazy.

 

 

         

Chci více informací